Ostropest plamisty regeneruje wątrobę

Ostropest plamisty został doceniony już w średniowieczu. Jego właściwości lecznicze doceniali już starożytni Rzymianie, którzy wykorzystywali ziarenka ostropestu do regenerowania wątroby.

Obecnie w wielu rejonach świata ostropest traktowany jest jako środek na różne dolegliwości. Swoje właściwości zawdzięcza m.in. tzw. sylimarynie o działaniu przeciwzapalnym i detoksykacyjnym. Dzięki niemu ostropest chroni wątrobę przed toksynami i wpływa na jej regenerację. Poza tym zwiększa wytwarzanie żółci i oddziałuje na procesy trawienne. Ostropest plamisty hamuje namnażanie się wolnych rodników, wpływa kojąco na błonę śluzową w organizmie.

Liczne badania wykazały, że stosowanie ostropestu plamistego może znacząco obniżyć, a nawet cofnąć uszkodzenia wątroby spowodowane używaniem lekarstw, antybiotyków, alkoholu, papierosów i innych używek, nadmiaru ciężkich metali nagromadzonych w organizmie.

Ponadto ostropest jest jednym z najlepszych naturalnych środków na odtrucie organizmu. Ostropest plamisty skutecznie przyspiesza usuwanie toksycznych substancji. Ostropest plamisty posiada właściwości, które wykorzystuje się również w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby.

Ostropest może mieć zastosowanie w przypadku problemów z trawieniem, takich jak wzdęcia, odbijanie czy krwawienie z jelita grubego. Poza tym ostropest plamisty zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych, a także obniża poziom cholesterolu we krwi.

Inna nazwa ostropestu to oset mleczny. Ta nazwa związana jest z „mleczkiem” który wypływa z „żył” rośliny, a także wyglądem rośliny przypominającym oset.

Sylimaryna zapobiega degeneracyjnym zmianom komórek mózgu. Poprawia koncentrację i pamięć.

Najlepsze, bo najszybsze działanie upatruje się w świeżo zmielonych nasionach ostropestu. Powinno zażywać się je w stanach nadmiernego stresu, lęku, obawy przed czymś. To taka szybka doraźna pomoc.

Dziękuję za Twój komentarz

Skomentuj