Rytuał uwolnienia

Jeśli chcesz zerwać z uzależnieniem od alkoholu, nikotyny, leków, internetu… to rozpocznij proces leczenia od przeprowadzenia prostego rytuału uwolnienia, który symbolizuje zwycięstwo Światła nad Ciemnością.

Ogień jest żywiołem oczyszczającym, wypala negatywne emocje i sprzyja otwieraniu nowego rozdziału w życiu. Możemy wykonać go osobiście. Najlepszym czasem na przeprowadzenie takiego rytuału jest czas od pełni do nowiu, to właśnie teraz, aż do 17 marca.

Przygotuj:

 • 1 czarną świecę
 • 1 białą świecę
 • białą kartkę papieru
 • coś do rysowania
 • zapalniczkę
 • naczynie z wodą

Usiądź w miejscu, w którym będzie Ci wygodnie i w którym będziesz czuł się bezpiecznie. Zadbaj o swój komfort i o to, by nikt Ci nie przeszkadzał, wyłącz telefon, komputer i wszelkie urządzenia mogące Cię rozpraszać.

Skup swoją uwagę na oddechu, pozwól myślom spokojnie płynąć. Gdy uda Ci się osiągnąć stan spokoju zapal obie świece zapalniczką i skoncentruj się na nałogu, którego chcesz się pozbyć. Następnie na kartce papieru narysuj przełamany symbol nałogu np: stłuczoną butelkę, czy złamanego papierosa i wypowiedz trzykrotnie intencję :

„Tu i teraz moc czarnej świecy pochłania mój nałóg, usuwając go raz na zawsze z wszelkimi jego przejawami”.

Weź przygotowaną kartkę i unieś nad świecami tak by zaczęła się wolno i równo podpalać. A teraz wypowiadając intencję, wyobraź sobie i poczuj, jak nałóg i wszystko, co z nim związane znika.

„Tu i teraz płomień białej świecy oczyszcza mój umysł i organizm z wszelkich skutków nałogu. Niech tak się stanie”.

Przenieś palącą się kartkę nad naczynie z wodą, aby ochronić się przed poparzeniem lub przypadkowym zaprószeniem ognia.

Rytuał powinien trwać kilka minut ( według indywidualnych potrzeb ) świece możesz pozostawić zapalone, aż się wypalą do końca, lub zgasić specjalnym kapturkiem i wykorzystać ponownie do rytuału.

 

2 komentarze

 • Kadia 11 stycznia 2020 at 09:36

  Czy można zrobić rytuał w czyjejś intencji?

  Reply
  • ameliaken 30 stycznia 2020 at 19:58

   Witam 🙂 Można przeprowadzić rytuał w czyjeś intencji, za jego zgodą. Dotyczy to rodziny i bliskich przyjaciół.

   Reply

Skomentuj