Znaczenie karty – DIABEŁ

W TAROCIE karta DIABEŁ sygnalizuje o tym, że coś idzie bardzo źle, że igramy z ogniem i przywołujemy sytuacje, które przyniosą nam kłopoty, a nawet spustoszenie. Karta DIABEŁ mówi o przywiązaniu do wartości materialnych, zaniedbaniu rozwoju duchowego i emocjonalnego, skupianiu się tylko na przyjemnościach, uzależnieniu od kogoś lub czegoś.

W miłości karta DIABEŁ oznacza związek oparty na zaspokajaniu potrzeb cielesnych, otwartość na eksperymenty w seksie. Może też oznaczać tyranie i niemożność wyzwolenia się z pod wpływów kogoś silniejszego. Ostrzega przed nieudanym małżeństwem.

Jeśli pytamy personalnie, to karta DIABEŁ przedstawia nam osobę bezwzględnie egoistyczną, nieuczciwą i niewierną, całkowicie niereformowalną. Nie obchodzą go uczucia innych. DIABEŁ jest świetnym manipulantem z przerostem ambicji. Kocha władzę i czasem ją wykorzystuje w brutalny sposób.

Karta DIABEŁ odwrócona mówi o silnych uzależnieniach od alkoholu lub innych używek, z których ciężko wyjść. Ostrzega przed przemocą fizyczną, agresją, prostytucją, gwałtem. Karta DIABEŁ może symbolizować bycie w związku, w którym jest się wykorzystywanym i poniżanym.

Dziękuję za Twój komentarz

Skomentuj