Znaczenie karty – KSIĘŻYC

W TAROCIE karta KSIĘŻYC oznacza zamknięcie się w świecie iluzji, oderwanie od rzeczywistości, marzenie o czymś nieosiągalnym. Niepewność i wątpliwości.

Ta karta to zapowiedź samooszukiwania się lub bardzo prawdopodobne jest, że oceniamy sytuację mało realnie, gdyż nie mamy wystarczających informacji. Zdarza się też często, że sytuację przesadnie idealizujemy, a prawda może być trudna do przyjęcia.

Światło księżyca pokazuje nam tylko kontury, które na dodatek stają się rozmazane. Nasza wyobraźnia przedstawia poruszający się krzew na wietrze jako zwierzę i niebezpieczeństwo, co powoduje w nas napięcie, niepokój i lęk.

Pojawiający się KSIĘŻYC w rozkładzie zapowiada ukryte sprawy, tajemnice, błądzenie, a nawet oszustwo i fałszywą przyjaźń.

Jeśli pytamy personalnie, to karta KSIĘŻYC pokazuje nam osobę zadręczającą się nieistniejącymi problemami. Spragnioną miłości i akceptacji. Posiada rozwiniętą intuicję, ale brakuje jej instynktu samozachowawczego. Karmi się złudzeniami. Dręczy ją poczucie”bycia gorszą” i dlatego łatwo pozwala sobą manipulować. Często popada w uzależnienia lub jest współuzależniona.

Karta KSIĘŻYC odwrócona mówi o głębokich lękach, fobiach, koszmarach sennych, a nawet chorobach psychicznych. Oznacza myśli samobójcze, opętania, nałogi, zaślepienie i autodestrukcję.

 

Dziękuję za Twój komentarz

Skomentuj