Znaczenie karty – ŚMIERĆ

W TAROCIE karta ŚMIERĆ oznacza zmianę, koniec cyklu, przejście z jednego etapu w drugi. Karta ta mówi o przemianie, która wyjdzie nam na dobre.

Śmierć starego, by nowe i lepsze mogło się narodzić. Karta Śmierć zapowiada czas na przygotowanie miejsca na nadejście nowego etapu w życiu. Nie należy bać się nadchodzących zmian i nie wolno ich wstrzymywać, ponieważ są one niezbędne do dalszego naszego rozwoju.

Karta ŚMIERĆ zapowiada ciężki okres związany ze stratą, rozstaniem, opuszczeniem. Coś się już wypaliło, zmierza do końca. Niezależnie jak bolesne może być to zakończenie, nie pojawi się nic nowego, dopóki stare życie nie ulegnie rozpadowi.

Jeśli pytamy personalnie, to karta ŚMIERĆ przedstawia nam osobę szaloną, odważną o silnej osobowości, często przekraczającą granice. Nie ma dla niej żadnego tabu, nie liczy się z konsekwencjami własnych czynów. Jest to osoba, która w przeszłości cierpiała, ale przetrwała. Jej związki są burzliwe, ponieważ rzadko zdobywa się na kompromis.

Karta ŚMIERĆ odwrócona ostrzega przed bardzo niemiłymi zdarzeniami, niebezpieczeństwo, poważny wypadek. Żałoba, rozwód, utrata ważnego stanowiska, poważne straty materialne.

Dziękuję za Twój komentarz

Skomentuj